Skip to content

Enzimatik Liposuction

İnatçı yağ birikimi bölgelerine işlem yapılmasına ve bu bölgelerdeki yağların parçalanmasına dayanan bir yöntemdir.

Liposuction’da ortaya çıkması olası cilt dalgalanmaları enzimatik liposuction yönteminde meydana gelmez. Mevsimden bağımsız olarak uygulanabilen bir yöntemdir

Enzimatik liposuction işlemi sırasında yağların parçalanması hedeflenen bölgeye işlem yapılarak yağ hücrelerinin zarının parçalanması sağlanır.

Enzimatik liposuction uygulanacak olan danışanlara uygulamadan önce ve uygulamadan sonra detaylı bir şekilde kas ölçümü yapılmaktadır. İşlemden 4 hafta sonra yapılan ölçümlerde yağ oranında ve organ çevresindeki yağlanmada azalma, vücut kitle indeksinde düşme ve uygulama bölgesinde mezura ile yapılan ölçümde ciddi bir küçülme saptanırken hemen her hastada kas oranında artış tespit edilir.

Enzimatik liposuction prosedürü insülin direnci, prediyabet ve diyabet hastalarında karın çevresinde küçülme sağlayarak açlık kan şekeri ve insülin direnci testinde gerileme elde edilmesinde önemli bir rol oynar. Karın çevresinin genişliği kalp krizi riskini artıran etkenlerden biri olduğundan enzimatik liposuction ile bu konuda da fayda sağlanması mümkündür. Enzimatik liposuction uygulanan pek çok danışan Total Kolesterol, LDL (kötü kolesterol), Trigliserit, ALT-AST (karaciğer enzimleri) değerlerinde düşüş saptanırken HDL (iyi kolesterol) değerinde artış gözlenmesi sağlık açısından faydalı bir uygulama olarak değerlendirilmesine katkıda bulunur.

Yapılan bölgede 12-18 cm incelme sağlar vücudun tamamından ise 12 ila 19 kilo kaybı olur.
Ciltte germe ameliyatına yakın sıkılaşma sağlar.

Liposuction yapılan kişi bir ay boyunca korse kullanmak zorunda yani konforlu bir işlem asla değil gündelik hayatınızı etkiler ve eğer alınan yağ oranı yüksek ise germe işlemi yaptırmak zorundasınız. Bu işlemde ise yağlarınızdan kurtulurken sarkma yaşamıyorsunuz ve günlük hayatınıza devam edebiliyorsunuz oldukça konforlu yani. Ve merkezimizce garantilidir işlem. İmzalı konsultasyon veriyoruz danışanlarımıza.


Patenti, Banu Parlak Güzellik’te olan Enzimatik Liposuction işlemimiz

  • Göbek Bölgesi
  • Basen Bölgesi
  • Kol
  • Sırt Altı
  • Bacak
  • Gıdı
  • Omuz Kısmı (Boyun Bölgesi)
  • Kol Altı (Göğüs Kenarı)  gibi bölgelere uygulanmakta ve yönergelerimiz uygulandığı takdirde kesin sonuç alınmaktadır.

İLK İŞLEMİNİZE ÖZEL %20'ye VARAN İNDİRİMLER

Pazartesi - Pazar 09:00 - 20:00