Skip to content

Microblading ile Doğal Görünümlü Kaşlara Merhaba

Biz kadınlar kalabalık ortamlara gireceğimiz zaman bizi güzel, çekici ve kusursuz gösterecek şekilde makyaj yapmayı severiz. Makyaj, fiziksel açıdan kusurlarımızı gizleyerek güzel görünmemizi sağlar, psikolojik açıdan ise iyi hissetmemizi sağlayarak özgüvenimizi tazeler. Bizim için hayatımızın olmazsa olmazlarından biri olan makyajın en zor yanlarından biri ise, her seferinde aynı kusursuzluktaki makyaja ulaşmak için çok uğraşmak zorunda olmamız. Peki ya makyajımız profesyonel ellerden çıksaydı ve gece, gündüz, havuzda, denizde, duş öncesi ya da sonrası fark etmeksizin hiç bozulmadan yüzümüzde aynı kusursuzluğuyla kalabilseydi, şahane olmaz mıydı? İşte kalıcı makyaj sayesinde bu sonuca ulaşabilmemiz mümkün.

Kalıcı makyaj dendiğinde akla ilk önce en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulaması olan microblading uygulaması gelir. Kişilere kalıcı kaş imkanı sunan microblading, kıl tekniği kaş kontörü olarak da bilinir. Microblading, doğal görünümlü kaşlara sahip olmak isteyen kişilere, yüz şekillerine uygun, doğal kaş kılı görünümündeki kaşlara sahip olma fırsatı verir.

Microblading nasıl uygulanır?

Microblading işlemine başlamadan önce kişinin yüzüne en uygun kaş şekli belirlenir ve çizilir. Bu işlem ile altın orana göre en uygun kaşın yaratılması amaçlanır. İşlemin uygulama aşamasında ise cildin en üst tabakası olan epidermise, mikro bıçaklar aracılığıyla renk pigmentleri uygulanır.

Microblading, kaşları seyrek olan kişilere, istedikleri dolgunlukta kaşlara sahip olma fırsatı verir. Ayrıca yüze ifadeyi veren kaşlara microblading uygulandığında, kişinin yüz ifadesini güzelleştiren bir sonuç elde edilir. Uzman kişilere yaptırılan microblading işlemi sonucunda ortaya çıkan kaşlar gerçek kaş ile birebir aynı olur ve bu durum kişiye mutluluk ve özgüven verir.

Mikroblading işlemini hangi sıklıkta yaptırmak gerekir?

Her ne kadar kalıcı makyaj uygulaması olarak düşünülse de, aslında microblading kaş işlemi ömürlük bir işlem değildir. Uygulama sırasında boya, derinin en üst tabakasına işlendiğinden kalıcılığı ortalama 1-2 yıldır. Kişinin cilt tipi ve rengine göre de bu süre değişiklik gösterir. Ayrıca microblading işlemi, uzman kişiler tarafından uygulandığında asla renk değişimi yapmaz.

Bu Blogda